Reference

Zhodnocení spolupráce s realitním makléřem Ing. Milanem Šámalem

Před 4 měsíci jsme se rozhodli koupit byt. Výběr byl mimo jiné ovlivněn osobou realitního makléře – dosud jsme takto nemovitost nekupovali, neměli jsme příliš důvěru v třetí osoby, které by prodej zprostředkovaly.

V tomto případě jsme byli ale velmi mile překvapeni. Ing. M.Šámal svým příjemným, klidným a trvale vstřícným přístupem koupi bytu jednoznačně usnadnil. Veškeré právní a organizační postupy, potřebnou komunikaci s bankou či další – vše probíhalo v daných termínech, v maximální možné možné míře elektronicky nebo osobně.

Byt je již náš – nepochybně i zásluhou Ing. M. Šámala. Spolupráci s ním jednoznačně doporučujeme – profesionální jednání je jeho vizitkou!

MUDr. Ivo Podpěra a MUDr. Monika Podpěrová

Podpěrovi, září 2019

Dobrý den,

pane Šámale, touto cestou bych Vám chtěla velice poděkovat za Vaši dokonale odvedenou práci. S takovou profesionalitou jsem se dlouho nesetkala. Díky Vám prodej mého bytu proběhl hladce, jelikož jste se od úplného počátku o vše postaral sám. Perfektní inzerce, následná prohlídka bytu, kterou jste vždy zprostředkoval dle mých časových možností. Navíc jste velice rychle dokázal najít vhodného kupce, jelikož jste věděl, že na prodej spěchám. Veškerá  komunikace a úřední papírování proběhlo bez mých starostí, což jsem velmi ocenila. Veškerá komunikace s Vámi byla stoprocentní. Kdybych ještě někdy já nebo někdo z mých přátel potřeboval prodat nemovitost, okamžitě Vás doporučím.

Za to vše Vám chci ještě jednou ze srdce poděkovat.

S pozdravem Klára Březinová

Klára Březinová

Spolupráci s panem Šámalem hodnotíme jako velmi povedenou, měla šmrnc a drive. Bavilo nás s ním spolupracovat. Je velmi potěšující, že v dnešní době stále existují lidé jako p. Šámal, kteří fungují na principu podání ruky = co se řekne, to platí a není třeba mít vše písemně odsouhlasené. Oceňujeme jeho pozitivní a proaktivní přístup a pomoc při koupi pozemku. Na realitním trhu se vyzná, ví kam se obrátit a nebojí se tlaku na veřejné instituce s cílem zajištění podkladů v co nejkratší možné lhůtě. Stanovené termíny splnil vždy v předstihu. Celkově hodnotíme obchodní vztah jako velmi povedený a vřele doporučujeme pana Šámala k další spolupráci i ostatním zájemcům. Je to opravdový profesionál na svém místě.

manželé Brixelovi, prosinec 2019

Prodej bytu u Městských domů

Pan Šámal nám zajišťoval prodej našeho bytu. Líbilo se mi, jak připravil byt na prodej a následně ho odprezentoval. Součástí prezentace byly profesionální fotografie, videoprohlídka, a také vytvořil vlastní webové stránky k bytu. Následně byt aktivně nabízel, včetně inzerce v lokálním tisku a také využil placenou reklamu na Facebooku.

Oceňujeme výbornou komunikaci s panem Šámalem, co slíbil, tak to i splnil. Rovněž právní servis, včetně úschovy peněz u paní advokátky byl v pořádku.

Spolupráci s ním hodnotím jako velmi dobrou a jeho služby mohu doporučit.

Daniel Dobr, prosinec 2019

Spolupráci s panem Ing. Šámalem můžeme jen doporučit. 

V aktuální džungli realitního trhu, kdy naše zkušenost s některými realitními agenty byla velmi odrazující, bylo profesní setkání s panem Šámalem živou vodou. Jeho profesionální a ve stejné chvíli velmi lidsky podporující přístup byl zárukou, že se nemusíme obávat o naši investici. 

Všem bychom přály nákup nemovitosti, kterou zprostředkovává člověk, jehož úsudku a slovu můžete vždy 100 % důvěřovat.

rodina Slukova, jaro 2020

Pana Šámala jsme poznali v době, kdy jsme se již delší dobu snažili neúspěšně prodat byt. V okamžiku, kdy prodej nemovitosti převzal pan Šámal, se věci daly do pohybu, neboť jako jeden z mála realitních agentů, které jsme měli možnost poznat, se pan Šámal prodeji bytu věnoval s obrovským nasazením, ať se již jednalo o profesionálně vyhotovené fotografie k inzerci nemovitosti, právní servis či vyřešení komplikované situace se zástavním právem váznoucím na prodávané nemovitosti. Pan Šámal je realitním agentem na svém místě. Podpisem kupní smlouvy (na rozdíl od jiných realitních agentů) pro něj práce nekončí, ba naopak, je i nadále k dispozici, ochoten kdykoliv poskytnout nejen potřebnou součinnost, např. při předávání nemovitosti, nýbrž i opravdovou pomoc ve všech záležitostech souvisejících s prodejem. Jeho profesionalita, loajalita a férovost z něj činí v realitních vodách nejen skutečného odborníka, ale i člověka, na kterého se můžeme spolehnout a vždy s důvěrou obrátit.

Daňkovi, duben 2020

Dobrý den,

ráda bych touto cestou poděkovala p. Šámalovi za spolupráci při koupi bytu v Praze Na Harfě. V prvé řadě nás v úvodu oslovila velmi profesionálně a precizně udělaná video nabídka, kde byl byt představen. Realita pak zcela odpovídala nabídce. V průběhu transakce pan Šámal vždy rychle reagoval na naše požadavky, dotazy a připomínky. V úvodu jsme ocenili i možnost využít jeho spolupráce s finančním poradcem, který nám obratem připravil několik variant možností financování koupě bytu. Stejně tak i právní spolupráce je domluvená na velmi vysoké úrovni.

I když se koupě bytu vzhledem k několika nepředvídatelným okolnostem oproti původnímu předpokladu protahovala, pan Šámal se po celou dobu velmi snažil udržet kontakt mezi oběma smluvními stranami a najít vždy řešení. Nakonec se vše podařilo a my se můžeme radovat z krásného bytu. Pana Šámala bych jako realitního makléře doporučila i pro jeho velmi slušné, trpělivé a profesionální vystupování.

Monika Pýchová, duben 2020

Pana Ing. Šámala znám již několik let. Pomáhal mi při koupi auta, které mám ještě dnes a jsem s ním nadmíru spokojená. Proto jsem ani minutu neváhala využít jeho nabídky s pomocí prodeje bytu, který byl navíc ztížen mou odpovědností zprostředkovatele prodeje velmi blízkého člověka. Od prvních okamžiků byla naše spolupráce naprosto úžasná. Profesionální fotografie, krásné a výstižné video, založené stránky, prohlídky bytu, skvělá komunikace a vstřícnost. Vždy byl perfektně připraven, rychle hledal další možnosti jak vyhovět, aby prodej proběhl ke spokojenosti obou stran. Neuvěřitelná trpělivost a profesionalita, mírnost a laskavost při řešení neopodstatněných požadavků kupujících. Své slovo vždy dodržel, vše konzultoval a řešil okamžitě. Ušetřil mi neskutečnou spoustu času a nervů. Díky p. Ing. Šámalovi je již byt prodán. Strašně moc děkuji. S naprosto čistým svědomím mohu pana makléře Šámala doporučit a budu-li potřebovat, bez zaváhání jeho služeb využiji opět.
Děkuji Vám za skvělou profesionální pomoc a úžasnou spolupráci a přeji Vám jen samé ukázněné spolupracující zákazníky.

Mgr. Eva Jirků

Spolupráce s panem Šámalem spočívala v prodeji mého bytu v Praze a pomoci při vyhledání nového bytu v Trutnově. Pan Šámal co slíbil, to vždy splnil. Na prohlídky chodil připraven, pro zájemce měl k dispozici podklady a vždy vyzdvihnul benefity, které byt a okolí nabízelo. V okamžiku, kdy sehnal kupujícího, zajistil u jeho advokáta právní servis, úschovu peněz a jednal s katastrem. Dle dohody se mnou jel několikrát do Trutnova na vytipovaný byt a jednal s protistranou. Následně rovněž řešil právní servis, advokátní úschovu peněz. Na veškeré mé dotazy mi vždy ochotně odpovídal a byl mi nápomocný s řešením komplikací, které se vyskytly se změnou bydlení. Na závěr mi pomohl s převodem elektřiny.

S jeho prací jsem byl plně spokojen a jeho služby tak mohu jenom doporučit.

Jan Mihalčik

Dobrý den všem,

chtěl bych tímto rád poděkovat panu Šámalovi za jeho úžasnou pomoc s výběrem bytu. Jeho profesionální přístup a snaha pomoci se dnes jen tak nevidí. K tomu si připočtěte, že se nemusíte opravdu o nic starat. Opravdu jednodušší to být už snad ani nemůže. Jediné co Vás bude zajímat, je kdy máte podepsat smlouvu a jaké vybavení si do nového bytu pořídíte. Ano, až takhle jednoduché to je! Pan Šámal Vám pomůže prodat stávající byt, který velice moderním způsobem nafotí a upraví tak, že se nad takovou nabídkou každý pozastaví. Navíc jeho osobitý přístup a neustálá komunikace je ohromující. Nerad jsem otravoval přes víkend, ale pan Šámal vždy odpověděl, a tak jsem byl celou dobu klidný a věděl jsem, že jsem v dobrých rukou a opravdu se nemusím o nic starat. Pana Šámala musím jedině doporučit všem!

Děkuji Vám za Váš čas, Váš vyjímečný přístup v dnešní době a Vaši neutuchající ochotu. Velice si toho vážím!

Mějte krásný den

S pozdravem

Kalus

pan Kalus

Spolupráci s panem Šámalem lze nejlépe charakterizovat termíny přesnost, dochvilnost, profesionální jednání i prezentace nemovitosti, spolehlivost, rychlá reakce a časová flexibilita. S přehledem provedl obě strany kompletním prodejem rodinného domu financovaného částečně hypotéčním úvěrem.

Z pozice kupujících můžeme potvrdit, že pan Šámal odvedl jako zástupce strany prodávající perfektní práci a vždy korektně hájil zájmy svých klientů. Pokud bychom v budoucnu nemovitost prodávali, víme, že se na pana Šámala můžeme s důvěrou obrátit.

manželé Nikol a Milan, červen 2020

Děkujeme za profesionální i lidský přístup pana Šámala.

Od počátku jsme byli spokojeni se spoluprací pana Šámala s prodejem našeho domu.

Vždy reagoval okamžitě a vstřícně, prodej proběhl od začátku do konce bez sebemenších problémů.

Při nabízení nemovitosti využívá moderní technologie 3D projekce, kde si zájemce může projít celou nemovitost bez toho, aby vykročil z bytu 🙂 Na prohlídky tedy potom chodí jen vážní zájemci a nezdržují zbytečně tzv. koukalové :-), což ušetří prodávajícím i zájemcům spoustu času.

Mohu jen doporučit, je to profesionál, vše proběhlo korektně a v milé atmosféře.

Ještě jednou děkuji, manželé Heřmánkovi

manželé Heřmánkovi, červen 2020

Váhal jsem, jestli prodat byt svépomocí nebo využít služeb profesionálního makléře. Nakonec jsem zvolil spolupráci s panem inženýrem Šámalem. S klidným svědomím mohu říci, že to pro mě bylo nejlepší rozhodnutí.
Byt se nám podařilo prodat ve stanoveném termínu za cenu vyšší, než bylo v plánu. Velice si cením jeho profesionálního a lidského přístupu. Neustále mě informoval o všem, co se děje a co bude následovat.
Nemusel jsem se starat prakticky o nic. Ano, přesně takhle to má vypadat. V budoucnu určitě využiji služeb pana inženýra Šámala znovu. Děkuji, jsem velice spokojen.

Tomáš Truneček, říjen 2020

Chtěla bych touto cestou poděkovat realitnímu makléři panu Ing. Milanu Šámalovi za veškeré služby při nákupu nemovitosti.  Na veškeré mé dotazy reagoval vždy pohotově a jeho jednání bylo velmi profesionální a vstřícné.

Byla jsem maximálně spokojena i s právním servisem, který byl zprostředkován panem Šámalem a je opravdu výjimečný. Vše co bylo ve smlouvách dohodnuto, bylo v daných termínech vždy přesně splněno. Z vlastní zkušenosti vím, že toto bývá největší problém pro kupujícího při nákupu nemovitosti, ale v tomto případě je bezpečnost celé transakce perfektně zajištěna.

Zcela určitě bych služby Ing. Šámala při nákupu nebo prodeji nemovitosti doporučila všem svým kamarádům a známým.

Byla jsme velmi spokojená.

Ing. Hana Čapková, listopad 2020

Děkujeme s manželem za profesionální přístup Ing. Šámala při zprostředkování koupě bytu v Praze. Zároveň oceňujeme jeho osobní přístup, klid a empatii při konzultacích. V neposlední řadě nás oslovil tím, že co bylo i pouze ústně ujednáno, platilo. Po této zkušenosti můžeme potvrdit, že se jedná o člověka na svém místě a jeho služby určitě doporučujeme.

Klímovi, listopad 2020

Náš netypický byt jsme nejprve zkoušeli prodávat sami, ale brzy nám došly síly. Na doporučení jsme kontaktovali pana inženýra Šámala, který od té doby zařídil vše. Pravidelně s námi komunikoval a domlouval s námi postup při prodeji, byt skvěle připravil k prohlídkám a zajistil možnost virtuální prohlídky. Nic nebylo problém včetně anglického překladu smlouvy, co jsme si dojednali, vždy platilo. Byt byl brzy prodaný za cenu, jakou jsme si představovali. Velmi oceňujeme profesionalitu a příjemné jednání pana inženýra Šámala.

Ferklovi, leden 2021

Práce Ing. Milana Šámala byla odvedena profesionálně. Byl vždy na příjmu a ochotný pracovat i o víkendu. Je spolehlivý. Kupovali jsme ve spolupráci s ním první nemovitost, vše proběhlo v pořádku. Jediné, co nás trochu překvapilo při převzetí klíčů byla malá velikost výtahu, kterým jsme při prohlídkách nejezdili. Samozřejmě to je i naše chyba, že jsme o to nepožádali. Jinak vše včetně spolupráce s advokátkou od pana Šámala proběhlo, jak mělo. Vše bylo vyřízeno v nejrychlejší možné době, tudíž můžeme doporučit.

Klára Tomková

Za svůj profesní život jsem se setkal s mnoha lidmi. Téměř nikdo nevynikal kombinací manažerskou a lidskou jako Milan Šámal. Jedná se o člověka, se kterým jsem kdykoliv a na čemkoliv rád spolupracoval. Bylo mi ctí s Tebou Milane pracovat. Mnohé jsem se naučil. Děkuji. 

Jiří Kouba

Milan je profesionál každým coulem. Je vysoce orientovaný na cíl. Zároveň je ochotný hledat nové způsoby řešení problémů a rychle se rozhoduje o dalším postupu. Jeho prozákaznická orientace je příkladná. 

Tomáš Němec

Spolupráce s Milanem trvá již od roku 2007, během této doby jsme spolu realizovali řadu produktových školení pro značku Kia. Milan je vždy precizní a velmi spolehlivý kolega, se kterým je výborná spolupráce jak po profesní, tak po osobní stránce.
Je vždy stoprocentně připraven, dokáže zvážit případná rizika a možné varianty projektu, má jasnou představu výsledku, za kterým cíleně jde. Zároveň je schopným vyjednavačem a v přátelském duchu dokáže získat ostatní na svou stranu. Na Milanovi si cením i jeho osobního nasazení a schopnosti zapojit se do jakékoli práce v týmu a v neposlední řadě i přátelský přístup. Během let jsme našli nejen společnou pracovní, ale mohu říci, že i přátelskou rovinu, které si velmi vážím.

Ing. Regina Kořínková

Pan Milan Šámal nám zprostředkoval koupi nového bytu v Praze. Do té doby jsme neměli s nákupem nemovitosti žádnou zkušenost. Z toho plynula naše počáteční nejistota, zda vše proběhne v pořádku k naší spokojenosti. Od samého začátku nás pan Milan Šámal nadchl svým výjimečným osobním přístupem, férovým a profesionálním jednáním. Vše co bylo dohodnuto, byť jen i ústně, do posledního detailu pan Šámal vždy dodržel. Samozřejmostí u pana Šámala je také zajištění právního servisu, financování, převodu nemovitosti a energií. Také proto jsme následně pana Šámala oslovili zda by nám do nového bytu pomohl najít nájemníka.

Pane Šámale, vytvořili jsme si k Vám opravdovou důvěru. Jestli budeme někdy v budoucnu opět potřebovat realitní služby, určitě se obrátíme právě na Vás.  Moc děkujeme za vše!

manželé Dvořáčkovi, únor 2021

Pana Šámala jsem oslovil ohledně koupě nemovitosti v Praze. Pomohl mi upřesnit moji představu ohledně požadované nemovitosti a nakonec i zprostředkoval její pořízení v centru Prahy. V několika případech mi pořízení nemovitosti nedoporučil např. kvůli nevhodné lokalitě nebo stavu nemovitosti. Po zkušenostech s několika makléři má pan Šámal moji důvěru, že dokáže objektivně vyhodnotit a popsat výhody i nevýhody konkrétní nemovitosti, případná rizika, posoudit adekvátnost ceny nabízené nemovitosti a dát mi své doporučení ohledně pořízení konkrétní nemovitosti. 

Ing. Kroupa, únor 2021

Ing. Milan Šámal

Jsem realitní poradce zaměřující se na obchod s nemovitostmi v Praze a ve Středních Čechách.

Jsem přesvědčen, že klíč k úspěchu je založen na dvou klíčových faktorech a to na vzájemné důvěře mezi klientem a makléřem a profesionálních službách. Za stěžejní považuji, aby daný obchod byl zrealizován bezpečně, za maximální možnou prodejní cenu, klient se po celou dobu prodeje cítil komfortně a nabízené služby byly pro klienta přidanou hodnotu.

Při své práci kladu důraz na transparentní přístup a kvalitní služby. Rozhodl jsem se být nezávislým makléřem, což mi umožňuje, že jsem schopen pružně reagovat na požadavky klientů a nabízet jim široké spektrum služeb.

Vždy hájím zájmy prodávajícího. Z tohoto důvodu jednoznačně preferuji exkluzivní spolupráci se svými klienty.

Kontaktní formulář


    Realitní kancelář specializující se na zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitostí a vyhledání investičních nemovitostí s jejich následnou správou.
    Provedu vás prodejem Vaší nemovitosti bez zbytečných starostí.
    Zásady ochrany osobních údajů