Chci prodat nemovitost

Pokud chcete prodat svoji nemovitost, provedu vás tímto procesem. U každého klienta postupuji v následujících 18 krocích.

1

Stanovím reálnou tržní cenu

Jedná se o klíčový aspekt při prodeji nemovitosti. Pokud je cena nízká, znamená to, že klient prodělá peníze, pokud je příliš vysoká, znamená to, že o nemovitost nebude žádný zájem a prodej se protáhne a ve výsledku majitel dostane méně, než když by se na začátku cena stanovila korektně.

2

Doporučím přípravu nemovitosti

Cílem je, aby nemovitost vypadala atraktivně a přitom příprava se Vám finančně vrátila. Součástí doporučení bývá její vyklizení, vymalování, drobné opravy, posekání trávy, aby nemovitost vypadala přitažlivě.

3

Zajistím foto / home staging

Po přípravě bude nemovitost vypadala útulně a zájemce si lépe dovedl představit její skutečné rozměry.

4

Nechám nemovitost profesionálně vyfotografovat a udělám videoprohlídku

Kvalitní fotky spolu se stagingem zajistí, že se zájemce do Vaší nemovitosti zamiluje na první pohled a inzerát bude mít výrazně vyšší sledovanost.

5

Připravím 3D scan nemovitosti

Díky němu bude možné virtuálně procházet bytem či domem a zájemce z tepla svého domova zjistí o nemovitosti sebemenší detaily a na prohlídku tak přijdou pouze skuteční zájemci.

6

Zajistím potřebné informace pro kupující

Zájemce musí dostat potřebné všechny potřebné informace a proto si dopředu zajišťuji informace ohledně fungování SVJ, realizovaných či plánovaných oprav, stav financí na účtu SVJ, hospodaření SVJ či družstva, náklady na provoz nemovitosti, PENB.

7

Připravím atraktivní text  inzerátu

Vyzdvihnu veškeré benefity, které Vaše nemovitost a lokalita poskytuje a které jsou pro kupujícího důležité. Občanská vybavenost a dopravní dostupnost hrají klíčovou roli při prodeji nemovitosti a je škoda tyto informace neprezentovat.

8

Schválení podkladů pro inzerci

Vždy posílám majiteli podklady ke schválení a teprve po schválení začínám inzerovat.

9

Inzerce nemovitosti

Využívám širokou škálu inzertních kanálů, aby byla Vaše nemovitost vidět a zaujala potenciální zájemce a do reklamy investuji dostatečné prostředky.

10

Prohlídka nemovitosti

Při prohlídce vyzdvihnu benefity pro daného zájemce o nemovitost. Používám tedy jiné prodejní argumenty pro mladý pár a jiné pro lidi ve zralém věku, kdy pro každého je důležité něco jiného. Navíc si každý zájemce z prohlídky odnese desky s klíčovými informace o nemovitosti jako je LV, PENB, náklady na provoz, půdorys s rozměry, nabídka na financování.

11

Reporting

dle dohody na pravidelné bázi ode mě majitel obdrží report týkající se odezvy sledovanosti inzerátu, počtu telefonátů, realizovaných prohlídek, situace na trhu, podpory prodeje z mé strany a návrhy na další postup, aby se nemovitost dobře prodala

12

Výběr zájemce

Prověřím zájemce, že je solventní, jeho peníze nepochází z trestné činnosti, abyste věděli, že zájemce je spolehlivý partner. V případě, kdy řeší financování, zajistím mu hypotečního makléře, který zájemci pomůže zajistit financování a vybere pro něho nejvhodnější způsob financování.

13

Rezervační smlouva

První klíčový dokument, kterým zájemce prokazuje zájem o nemovitost. Smlouva je vždy třístranná a jednoznačně jsou zde definována práva a povinnosti jednotlivých smluvních stran. Na důkaz zájmu skládá zájemce rezervační poplatek.

14

Příprava a podpis smluvní dokumentace

Zkušený advokát se specializací na nemovitostní právo připraví na míru smluvní dokumentaci (návrh na vklad, kupní smlouvu, smlouvu o převodu družstevního podílu, smlouvu o advokátní úschově financí a listin), aby celá realitní transakce byla bezpečná.

15

Jednání s katastrem nemovitostí / družstvem

U advokáta vyzvednu dokumenty a podám je na příslušný katastr nemovitostí a uhradím poplatek. V případě družstva jednám s předsedou ohledně převodu družstevního podílu.

16

Zápis vlastníka

Smluvní strany informuji o změně vlastníka v katastru nemovitostí a dodám advokátovi podklady pro výplatu peněz vlastníkovi.

17

Předání nemovitosti

Po splnění podmínek zajistím předání nemovitosti.

18

Poprodejní servis

Pro smluvní strany zajištuji převod energií, jednání s družstvem či SVJ ohledně změny majitele a s tím související vyúčtování služeb a vystavení nového evidenčního listu.

Ing. Milan Šámal

Jsem realitní poradce zaměřující se na obchod s nemovitostmi v Praze a ve Středních Čechách.

Jsem přesvědčen, že klíč k úspěchu je založen na dvou klíčových faktorech a to na vzájemné důvěře mezi klientem a makléřem a profesionálních službách. Za stěžejní považuji, aby daný obchod byl zrealizován bezpečně, za maximální možnou prodejní cenu, klient se po celou dobu prodeje cítil komfortně a nabízené služby byly pro klienta přidanou hodnotu.

Při své práci kladu důraz na transparentní přístup a kvalitní služby. Rozhodl jsem se být nezávislým makléřem, což mi umožňuje, že jsem schopen pružně reagovat na požadavky klientů a nabízet jim široké spektrum služeb.

Vždy hájím zájmy prodávajícího. Z tohoto důvodu jednoznačně preferuji exkluzivní spolupráci se svými klienty.

Kontaktní formulář


    Realitní kancelář specializující se na zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitostí a vyhledání investičních nemovitostí s jejich následnou správou.
    Provedu vás prodejem Vaší nemovitosti bez zbytečných starostí.
    Zásady ochrany osobních údajů